چهارشنبه 23 آبان 1397

دریافت بیت کوین در ازای فروش پاسپورت توسط مقامات دولتی

مقامات بلغارستان در فروش مشکوک گذرنامه های بین المللی به خارجیها در بخش هایی از اروپای شرقی در ازای دریافت بیت کوین دچار مساله شده اند.

ادعا شده است که شهروندانی از کشورهای بلغارستان، اوکراین، مولداوی و مقدونیه درگیر اجرای چنین فعالیت های غیر قانونی بوده اند.

حکم شهروندی که توسط مقامات بلغارستان صادر شده بود، هم اکنون سبب قرارگیری مقامات مظنون در شبکه بازرسی پلیس شده است. از جمله کسانی که به حکم دادستانی دستگیر شده اند پیتر هارالامپیف، کراسیمیر توموف و مارک استویوف از آژانس دولتی بلغارستان در امور مهاجرت میباشند. ایوان ژشف، دادستان کل با تایید بازداشت مقامات یاد شده،اظهار داشت: افراد نامبرده به اتهام تقلب در صدور پاسپورت بلغاری به شهروندانی از اوکراین، مولداوی و مقدونیه دستگیر شده اند.

دادستان کل اصرار دارد شواهدی وجود دارد که ثابت کند روند اجرای فعالیت های غیر قانونی صورت گرفته با دارایی های دیجیتال به عنوان وسیله تبادل، تسهیل شده است. رسوایی صورت گرفته، دولت را در شرایط بدی قرار داده است، اما معاون نخست وزیر، والری سیمونوف مدعی است قصد ندارد به دلیل سطح فساد در این منطقه از قدرت کناره گیری کند.

بیت برگ

گفتنی است علاوه بر مقامات دولتی، تعداد ۲۰ نفر از شهروندان بلغاری نیز به دلیل فروش پاسپورت به شهروندان اوکراین، مولداوی و مقدونیه بازداشت شده اند. گفته میشود این مظنونین به ازای فروش تنها یک سند مبلغ ۵۶۰۰ دلار دریافت کرده اند. بلغارستان در سال ۲۰۰۷ عضو اتحادیه اروپا شد و به همین دلیل پاسپورت بلغاری به دلیل امکان مسافرت و کار در سایر مناطق اروپایی برای شهروندان سایر مناطق از جمله اروپای شرقی،خاور میانه، آفریقا و آسیا از جذابیت خاصی برخوردار گردید.

یک اتحادیه زیرزمینی در یونان با شاخه ای در جمهوری چک توسط Europol که به تجارت فروش گذرنامه های جعلی مشغول بودند در سال ۲۰۱۶ دستگیر و متلاشی شدند. این در حالی بود که پنج تن از اپراتورهای آن اوکراینی و رهبران آن بنگلادشی و سودانی بوده اند. این خلافکاران در فروش و جعل ویزاهای شنگن، اجازه اقامت و گواهینامه رانندگی تبحر داشتند. شهروندان آسیا و آفریقا ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ پوند و شهروندان اروپایی تا ۸۰۰۰ پوند ناگزیر به پرداخت بوده اند.


منبع:  بیت برگ 8 روز پیش

رویدادهای پیش رو


01
آذر
1397

اسپانیا – مایورکا
8 روز باقی مانده
07
آذر
1397

آمریکا – سانتاکلارا
14 روز باقی مانده